Emekliyiz, haklıyız, kazanacağız!

Milyonlarca emeklinin oyunu alarak işbaşına geldiğinden beri uyguladığı ekonomik politikalarla emeklileri yoksulluğa mahkûm eden emekli ve sendika düşmanı AKP/MHP iktidarı, peş peşe açılan kapatma davaları ile emekli sendikalarını haksız ve hukuksuz bir şekilde faaliyetten men ederek, insanca ve onurlu bir yaşam için mücadele eden emeklileri susturmak istemektedir.

Ankara Valiliği tarafından, emeklilerin sendika kuramayacağı iddiası ile Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli-Sen) ve Emekliler Sendikası (DİSK Emekli-Sen) haklarında açılan kapatma davalarında her iki sendikanın da kapatılmasına karar verilmiştir.

İktidarın ‘Adalet’ anlayışı emekli sendikalarına geçit vermiyor. İktidar, emekli düşmanlığında sınır tanımıyor. Emekli sendikalarını peş peşe kapatıyor.

Türkiye’nin bütün emeklileri birleşin!

Artık söz bitti. Ayrı gayrı yok, şimdi birlik zamanıdır. Birleşirsek kazanırız, bölünürsek yok oluruz. Emeklilerin birleşik sendikal mücadelesi için, haydi görev başına.

Emeklilere insanca, onurlu ve huzurlu bir yaşam; çocuklarımıza ve torunlarımıza güvenli bir gelecek ve toplu sözleşmeli sendika hakkı için, tüm emekli yurttaşları yeniden kurulacak daha güçlü ve tek sendika çatısı altında birlikte mücadele etmek için güçlerimizi birleştirmeye davet ediyorum.

Sendika hakkımız engellenemez. Emekli sendikaları kapatılamaz. Sendikalar emek örgütüdür. Emekli sendikaları değil, işveren sendikaları kapatılsın. Emekli sendikaları statü yasası çıkarılsın.

- Yaşasın toplu sözleşmeli sendika mücadelemiz!
- Yaşasın tüm emeklilerin birleşik mücadelesi!
- Emekliyiz, haklıyız, kazanacağız!

11 Eki 2021
paylaş