Emekçi yurttaş; AKP’ye oy verme ders ver, hesap sor!

17 yıldan beri Türkiye’yi tek başına yöneten AKP iktidarının, sanayi ve tarımsal üretime dayalı ekonomik politikalar yerine, betona ve inşaata dayalı rant politikaları sonucunda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ülkemiz ağır ekonomik, sosyal ve siyasal bunalımlara sürükleniyor.

“Başkanlık Sistemi Türkiye’yi şahlandıracak” diyerek 600 Milletvekiline maaş ödeyen TBMM’yi işlevsiz hale getiren AKP iktidarı, ülkeyi ve emekçi halkı gırtlağına kadar borca sokarak emeği ve alın teri ile geçinen emekçi halkı yoksulluğa ve sefalete sürüklüyor. İstanbul ve Ankara’daki seçimi kaybetme ihtimaline karşı seçim yatırımı olarak “Tanzim Satış Çadırları” kuruyor.

Yandaş müteahhitleri, medya patronlarını ve yandaş işadamlarını servet sahibi yaparken, ülkeyi ve halkı gırtlağına kadar borca sokan, sanayi üretimini, tarımı ve hayvancılığı iflasın eşiğine getiren AKP iktidarı bu defa seçimi kaybetmekten ciddi şekilde korkuyor. Korktuğu için yalana, baskıya ve tehdide başvuruyor. Yetmiyor, oy için adeta yalvarıyor!

 

AKP kaybedecek, emekçiler kazanacak!

17 yıllık iktidarı boyunca izlediği ekonomik politikalarla ülkeyi pahalılığa, yoksulluğa ve işsizliğe sürükleyen, çaresiz kaldığında ise “Enflasyonla Topyekün Mücadelede, Türkiye Kazanacak” sloganı ile emekçi yurttaşları birkaç kilo ucuz patates ve soğan alabilmek için Tanzim Satış Çadırları önünde kuyruğa mahkum eden AKP'ye emekçilerden oy yok! 

 

Anneler, babalar, sevgili gençler; AKP’ye oy verme ders ver, hesap sor!

Geleceğe dair umutları yok edilerek, yaşamları karartılan milyonlarca genç iş bulamıyor, çalışamıyor, evlenemiyor, bunalıma düşüyor. Onlar bizim umudumuz, yarınımız, geleceğimiz. Anneler, babalar, sevgili gençler; ülkenin üzerine çöken karanlığa son verin! AKP’ye oy vermeyin ders verin, hesap sorun! 

 

İşsiz yurttaş; AKP’ye oy verme ders ver, hesap sor!

AKP’nin ülkeyi ve halkı gırtlağına kadar borca sokan ekonomik politikaları yüzünden iflas eden ve kapanan işyerleri nedeniyle her gün binlerce insan işsiz kalıyor, işsizlik durmadan artıyor. “Başkanlık Sistemi Türkiye’yi şahlandıracak” dediler. Ülkeyi ağır bir ekonomik krizin içine sokarak işsizliği şaha kaldırdılar.

AKP tarafından işsizliğe mahkûm edilerek bunalıma sürüklenen, sabah uyandığında gidecek bir işi olmayan, işsizlik maaşından ve sağlık sigortasından yoksun bırakılan işsiz yurttaş; AKP’ye oy verme ders ver, hesap sor!

 

Emekli ve EYT’li yurttaş; AKP’ye oy verme ders ver, hesap sor!

Ömrünün yarısında çalışarak emekli olma hakkına kavuşabilen milyonlarca insan emekli olduğunda da çalışmak zorunda kalıyor. Avrupalı emekliler lüks gemilerle dünya turuna çıkarken, Türkiyeli emekliler kahve köşelerinde ömür tüketiyor. Sahte enflasyon oranlarına göre hesaplanan düşük maaş zamları nedeniyle 13 milyon emekli yurttaş, Tüketici Kredisi ve Kredi Kartı kullanarak yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Lokantasında 550 çeşit yemek çıkan TBMM’deki 600 Milletvekiline 2 yılda “Kıyak Emeklilik” hakkı verilirken, milyonlarca EYT’li yurttaş “Yaş Sınırı” nedeniyle mezarda emekliliğe mahkûm ediliyor.

Emekli ve EYT’li yurttaş; emeklileri ve tüm emekçi halkı ucuz patates ve ucuz soğan kuyruklarında yoksulluğa mahkum eden AKP’ye oy verme ders ver, hesap sor!

 

Bir şey değişirse, her şey değişir!

NATO’dan çıkılması, üslerin kapatılması, Amerikan hegemonyasına son verilerek ülkemizin ekonomik, siyasi ve askeri bağımsızlığının yeniden kazanılması için; ABD’nin Ortadoğu’daki emperyalist işgal ve saldırılarına karşı Türkiye’nin toprak bütünlüğünün korunarak, Anadolu toprakları üzerinde barış içinde bir arada yaşama koşullarının sağlanabilmesi için; padişahlığa, sultanlığa ve halifeliğe geri dönme girişimlerine karşı gerçek anlamda laikliğin yeniden inşası için; emeği ve alınteri ile yaşamını sürdürmeye çalışan tüm emekçi halkın mutluluk ve refah içinde insanca ve onurlu bir şekilde yaşayabilmesi için; Türkiye'nin işçilerini, emekçilerini, bütün yurttaşlarını temsil eden birleşik, demokratik bir halk hükümeti kurulması için; MHP destekli AKP iktidarı 31 Mart’ta sandığa gömülmelidir.

 

İşçiler, köylüler, memurlar, işsizler, emekliler, EYT’li yurttaşlar, kadınlar, gençler, küçük esnaf ve sanatkârlar; gün AKP-MHP koalisyonundan hesap sorma günüdür.

AKP-MHP koalisyonuna oy verme ders ver, barajın altında kalsın.

Unutma, bir şey değişirse, her şey değişir.

29 Mar 2019
paylaş