Emperyalizme geçit yok!

ABD ve NATO, ulusal bağımsızlığımızı yok etmektedir!

“Vatan, onu parsel parsel satanların değil, uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır. Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık. 103 tane ABD üssü olan bir ülkede bizim vatan hainliği ile suçlanmamız gülünçtür. Siz bu suçla kendinizi yargılayın…”

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, 12 Mart Faşist Cuntasının mahkemelerinde kendilerini böyle savunuyorlardı.

Onlar, ABD’nin, NATO’nun ve CIA’in Türkiye’deki varlığına her zaman karşı çıktılar.

Onlar, ‘Vietnam Kasabı’ olarak bilinen Amerikan Büyükelçisi CIA Ajanı Robert Komer’i, ODTÜ ve İstanbul’a yaptığı ziyaretlerinde “Kahrolsun Amerika” ve “Bağımsız Türkiye” sloganlarıyla protesto ettiler. Komer’in makam aracını yaktılar. 

Onlar, İstanbul'a gelen Amerikan 6. filosu askerlerini, "6. Filo Defol" sloganlarıyla Dolmabahçe'de denize döktüler.

Onlar, Amerikan emperyalizmine ve NATO’ya karşı, Türkiye’nin bağımsızlığı için verdikleri mücadelenin bedelini yaşamlarıyla ödediler.

Onlara, sözümüz ve borcumuz var!

 

ABD ve NATO, ulusal bağımsızlığımızı yok etmektir!

Ülkemize binlerce kilometre uzaklıktaki Kore dağlarında, Amerikan çıkarları için savaştık ve bedel ödedik. Kore şehitleri ve gazilerinin yaşamları üzerinden Şubat 1952’de NATO’ya üye olduk.

Amerikan ve NATO egemenliği altında geçen 66 yıllık süreçte ülkemiz ne kazandı, neler kaybetti. Hiç düşündünüz mü?

Nâzım Hikmet’in ‘Vatan Haini’ şiirindeki ifadesiyle, “Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesi” olarak Amerikan esareti altında geçen süreçte ülkemizde yaşanan acıları, askerî darbeleri, siyasi cinayetleri ve kitle katliamlarını tek tek anlatmaya sayfalar yetmez.

Anadolu toprakları üzerinde nükleer silahları ve binlerce askeriyle yılan gibi çöreklenen Amerikan üsleri, ulusal güvenliğimizi tehdit etmektedir.

 

Emperyalistlerden dost olmaz!

66 yıldan beri ülkemizde siyasi cinayetler, kitle katliamları ve askerî darbeler yoluyla halkımıza kan kusturan katil Amerikan yönetimleri dostumuz ve müttefikimiz değildir!

Amerikan emperyalizmi güçlüdür ama yenilmez değildir. Kore’de, Vietnam’da, Küba’da olduğu gibi biz de ABD’yi ve NATO’yu yenecek güce sahibiz. Çünkü örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez!

 

Amerikan boyunduruğunu kıracağız!

Artık Yeter! Türkiye, Amerika’nın ve NATO’nun jandarması değildir! Emperyalizme geçit vermeyeceğiz! ABD, NATO ve işbirlikçileri yenilecek. NATO’dan çıkılacak, İncirlik başta olmak üzere tüm Amerikan üsleri kapatılacak. Amerikan boyunduruğunu kıracağız.

02 Ara 2018
paylaş