ETF Tekstil işçilerinin direnişi 50. gününde

09 Eyl 2022
ETF Tekstil işçilerinin direnişi 50. gününde

ETF Tekstil patronunun, işçilerin kıdem tazminatı ve ikramiyelerini vermeden fabrikayı kapatması sonrasında hakları için direnen DERİTEKS üyesi ETF işçilerinin direnişi 9 Eylül’de 50. gününü doldurdu.

Fabrika önünde süren direnişin 50. gününde ETF işçilerini öğlen saatlerinde Toplumcu Kurtuluş Partisi (1920 TKP) İstanbul İl Örgütü yöneticileri ziyaret etti.

1920 TKP İl Yöneticileri, haklarını alamayan ETF işçilerinin haklı ve onurlu direnişini desteklediklerini, dayanışma içinde olacaklarını ve işçilerin haklarını alması için direnişin takipçisi ve destekçisi olacaklarını söyledi.

İşçiler de patronun her türlü engelleme çabasına rağmen direnişi kazanana kadar sürdüreceklerini, yasal ve meşru bütün haklarını kullanacaklarını belirterek, kazanacaklarından emin olduklarını vurguladılar.

Sohbetlerle devam eden direniş ziyaretinin sonunda 1920 TKP üyeleri direniş alanından dayanışma sloganları eşliğinde ayrılırken, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üye ve yöneticileri de işçileri ziyaret etti.

 

paylaş