TÜRK-İŞ: “Yüzde 2,5’lik zam çalışan ve emekli tüm kesimlere yansıtılsın”

26 Oca 2022
TÜRK-İŞ: “Yüzde 2,5’lik zam çalışan ve emekli tüm kesimlere yansıtılsın”

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Aağar, Düzce-Ankara Otoyolu üzerinde karla mücadele çalışması yürüten karayolları işçilerine ziyarette bulundu.
Bolu Kaynaşlı, Cankurtaran, Çaydurt ve Bolu Dağı Tüneli Bakım İşletme Şefliğini ziyaret eden Atalay gazetecilere, ekiplerin bölgede karla mücadeleye yönelik yoğun çalışma yürüttüğünü söyledi.

‘İşçiyi bu zammın dışında tutmak doğru değil’
Yaptığı açıklamada, memur ve memur emeklisine verilen yüzde 2,5’lik ilave zamdan kamu işçilerinin de yaralanması gerektiğini ve çalışmaların sürdüğünü söyleyen Atalay, “Çalışanlar olarak hepimiz aynı çatının altındayız. İşçiyi bu zammın dışında tutmak doğru değil. Bunun için yasal bir düzenlemeye ihtiyaç yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yöndeki açıklamayı en kısa sürede yapmasını bekliyoruz. Bu açıklamanın ardından, 700 bin kamu işçisinin ücretlerine yüzde 2,5’lik zam şubat ayındaki ücretlere yansıyacaktır.” ifadelerini kullandı.
Atalay, memur ve memur emeklisine verilen yüzde 2,5’lik ilave zamdan kamu işçilerinin de yararlanması için çalışmaların sürdüğünü dile getirerek, yüzde 2,5’lik ilave zammın, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

paylaş