'ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak ve soyulmamak zordur'

08 Oca 2022
'ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak ve soyulmamak zordur'

Rusya Dışişleri; Amerika'nın "Evine Ruslar girdiyse onları evden çıkarmak zor olabilir" açıklamasına cevap verdi: "ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak, soyulmamak ve tecavüze uğramamak zordur"
Kazakistan'daki olaylara ilişkin açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in sözlerine Rusya sert tepki gösterdi. Blinken Kazakistan’ın Rusya'dan yardım talebi hakkında, “Ruslar bir kez evinize girdi mi, onları evinizden çıkarmak çok zordur” dedi. Rusya'dan ise Blinken'in sözlerine yanıt gecikmedi. Rusya Dışişleri Bakanlığı yanıt olarak "ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak, soyulmamak zordur" paylaşımını yaptı.

Davetsiz misafir
Rus Bakanlık tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, "ABD evinize girdiğinde hayatta kalmak, soyulmamak ve tecavüze uğramamak zordur. Bu davetsiz misafirleri kapılarının eşiğinde bulan Kuzey Amerika yerlileri, Koreliler, Vietnamlılar, Iraklılar, Panamalılar, Yugoslavlar, Libyalılar, Suriyeliler ve daha çok sayıda şanssız insanın ekleyecek çok şeyi var" denildi.
Blinken, Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) liderliğinin, protestolar ve şiddet olaylarının yaşandığı Kazakistan'a barış gücü gönderme kararını eleştirirken bu açıklamayı yapmıştı.

paylaş