Futbolculara aşı önceliğine Aile Hekimleri’nden tepki!

08 Nis 2021
futbolculara aşı önceliğine aile hekimlerinden tepki

Fabrikadaki işçiler dururken arsızlıktır...
İstanbul Aile Hekimliği Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Tamur, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in futbolcuların aşılamada öncelikli gruba alınacağı yönündeki açıklamasına "arsızlık" diyerek tepki gösterdi.

Kulüpler Birliği Vakfı’nın, TFF yetkilileriyle gerçekleştirdiği toplantıda, futbolda en alt ligden, en üst klasmana kadar herkesin 1 ay içinde aşı olması kararlaştırıldı.

Toplantının bitiminin ardından basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapılmazken, Covid-19 pandemisi nedeniyle futbol camiasında en alt klasmandan en üst klasmana kadar herkesin aşı olmasına karar verildi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, FOX TV'de Çalar Saat'e açıklama yaparak "futbolcuların aşılama kapsamına alındığını" ve" Ankara'da yapılan değerlendirme sonucu futbolcuların da aşılama programında yer alacağını" belirtmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla da konu paylaşıldı ve onay alındı.

Bunun üzerine İstanbul Aile Hekimliği Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Tamur, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Fabrikadaki işçiler, toplu taşımaya binmek zorunda olan çalışanlar, sağlık çalışanlarının evindeki eşleri-anneleri-babaları dururken futbolcuların öncelikli gruba alınması arsızlıktır. Ayranı yok içmeye diye başlayan sözün cuk oturduğu yerdir.”

 

paylaş