Emekliler 1 Nisan’da Bakırköy’de de alanlara çıkıyor!

30 Mar 2021
emekliler 1 nisanda bakırköyde de alanlara çıkıyor

Tüm Emekli-Sen Bahçelievler Şubesi: “Geçinemiyoruz, isyandayız!  Ek zam için 1 Nisan’da Bakırköy Özgürlük Meydanında buluşuyoruz”
Hükümetin Ocak ayında emekli aylıklarına yaptığı yetersiz maaş artışını protesto etmek ve enflasyon karşısında eriyen emekli maaşlarına ek zam yapılması talebinde bulunmak için, Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli-Sen) 1 Nisan 2021 Perşembe günü örgütlü olduğu tüm il ve ilçelerde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirecek.

Ülke çapında örgütlü 115 Şube ve Temsilcilikte 15.000 üyesi bulunan Tüm Emekliler Sendikası'nın Bahçelievler Şubesi konu ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, sendikalı ve sendikasız tüm emeklileri ve EYT’li yurttaşları basın açıklamasına katılmaya davet etti.

Tüm Emekli-Sen Bahçelievler Şubesi’nin açıklaması aynen şöyle:
Hükümetin 2021 yılı bütçe yasası ile sahte enflasyon oranına göre emekli aylıklarına yaptığı yetersiz maaş artışını bir kez daha protesto etmek ve enflasyon karşısında eriyen emekli maaşlarına ek zam yapılması talebinde bulunmak için, sendikamız Tüm Emekliler Sendikası Genel Merkezi tarafından, 1 Nisan 2021 Perşembe günü ülke çapında 115 Şube ve Temsilciliğimizin bulunduğu tüm il ve ilçelerde eş zamanlı basın açıklaması yapılması kararı alınmıştır.

Bu amaçla sendikamızın Bahçelievler Şubesi tarafından 1 Nisan 2021 Perşembe günü, Saat: 11.00’de Bakırköy Özgürlük Meydanında basın açıklaması gerçekleştirilecektir.

Tüm emekli yurttaşlara sesleniyoruz: Sensiz bir kişi eksiğiz!
Bizler, 13 milyon emekli yurttaş olarak asla çaresiz değiliz. Biliyoruz ki bizim gücümüz birliğimizdedir. Birlikte güçlüyüz, birlikte başarabiliriz. Tek yapmamız gereken el ele vermek, yan yana gelmek, omuz omuza yürümektir.

Bizler, Tüm Emekliler Sendikası olarak, insanca ve onurlu bir yaşam, huzurlu ve güvenli bir gelecek, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği için yola koyulduk. Sensiz bir kişi eksiğiz. Sen de katıl, hayatımızı ve kaderimizi değiştirelim.

Sendikalı ve sendikasız tüm emeklileri, EYT’li yurttaşları, sendikaları ve basın mensuplarını basın açıklamamıza katılmaya çağırıyoruz.

Emekliyiz, haklıyız, kazanacağız!

 

 

paylaş