Venezüella emperyalizme geçit vermiyor!

13 May 2020
Venezüella emperyalizme geçit vermiyor

Venezüella'da darbe hazırlığından yakalananların sayısı 44'e ulaştı
Venezüella'da ülkeye sızma ve darbe girişimi ile alakalı olarak sürdürülen operasyon kapsamında, 2 paralı askerin daha yakalandığı bildirilirken toplamda yakalanan kişi sayısı 44'e çıktı.

Bolivarcı Ulusal Muhafızlar'ın Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Bugün Aragua eyaletinde 2 paralı asker daha yakalandı, her ikisi de asker kaçağı. Barışı istikrarsızlaştırmayı ve ülkemizi kana boğmayı hedefleyen hiçbir terör planının hayata geçmesine izin vermeyeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Böylelikle ülkeye başarısız sızma girişiminin gerçekleştiği 3 Mayıs’tan bu yana, aralarında 2 ABD vatandaşı olmak üzere yakalanan 'paralı askerler' ile bunlara yardım edenlerin sayısı 44 oldu.

Ne olmuştu?
Venezüella'da 3 Mayıs’ta güvenlik güçleri, ülkeye deniz yoluyla girmeye çalışanlara karşı operasyon başlatmıştı. Operasyon sırasında çok sayıda askeri teçhizat ve ağır silah ile üstünde Kolombiya Deniz Kuvvetleri sembolü bulunan 3 savaş botunun ele geçirildiği duyurulmuştu.

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkeye sızma girişiminin asıl hedefinin kendisi olduğunu dile getirerek operasyon emrini ABD Başkanı Donald Trump'ın verdiğini söylemişti. 


 

paylaş