Emekli sendikaları Maltepe'de ortak eyleme hazırlanıyor

10 Kas 2019

Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli-Sen) Maltepe Şubesi Yürütme Kurulu üyeleri, DİSK Emekli-Sen Maltepe Şubesi Yöneticileri ile tanışmak amacıyla 9 Kasım 2019 Cumartesi günü dostluk ve dayanışma ziyaretinde bulundu.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, emeklilerin ortak yaşamsal sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik ortak taleplerle ilgili olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Emeklilere insanca ve onurlu bir yaşam için toplu sözleşme hakkının kazanılması mücadelesinde, emekli sendikalarının birliği ve ortak örgütlenme sorunları ele alındı.

Görüşmede, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlanan 2020 yılı bütçesi ile emekli maaşlarına önümüzdeki 2 yıllık süre için yapılması öngörülen sadaka zammına karşı Maltepe ilçesi yerelinde güç ve eylem birliği yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Tarafların önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelerek, Hükümetin sahte enflasyon rakamlarına göre yapmayı öngördüğü yüzdelik zamlara karşı, emekli maaşlarına açlık ve yoksulluk sınırına göre insanca yaşanacak düzeyde ek zam yapılması talebiyle bu amaçla Maltepe’de yapılabilecek ortak eylem biçimlerini görüşme kararı alındı.

 

paylaş