Tüm Emekli-Sen Sendikasından Birleşik Metal-İş'e ziyaret

09 May 2019

Kısa adı Tüm Emekli-Sen olan Tüm Emekliler Sendikası sınıf dayanışmasının güçlendirilmesi amacıyla DİSK üyesi sendikalarla başlattığı görüşmelere devam ediyor.

8 Mayıs 2019 tarihinde Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Merkez binasını ziyaret ederek Genel Başkan Adnan Serdaroğlu ile görüşen Tüm Emekli-Sen yöneticileri, işçilerin, emeklilerin ve EYT’lilerin sorunları ve talepleri ile ülkede yaşanan güncel durum hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulunarak dostane bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrasında Tüm Emekli-Sen tarafından gazetemize yapılan açıklamada; “DİSK üyesi sendikalarla tanışma, görüşme ve sendikanın tanıtımı çalışmalarına devam edileceği” bildirildi.

Tüm Emekli-Sen tarafından görüşme ile ilgili yapılan açıklama aşağıdaki gibidir;

“1 Mayıs işçi ve emekçilerin birlik, dayanışma ve mücadele gününü sınıf sendikacılığı ilkelerine göre örgütleme çalışmalarında dayanışma içerisinde olduğumuz DİSK'e bağlı sendikalardan Nakliyat-İş ve Limter-İş ile 1 Mayıs öncesi görüşmüştük.

Bugün de 1 Mayıs alanında birlikte taleplerimizi haykırdığımız Birleşik Metal-İş ile görüşerek, sendikamızı tanıtma, sendikal anlayışımız ve mücadele yöntemlerimiz hakkında bilgilendirerek, ülkemizin her bölgesinde örgütlü gücümüz ile alanlara çıkma becerisi olan bir sendika olduğumuzu anlattık.

Genel merkezlerinde bizleri ağırlayan Genel Başkan Adnan Serdaroğlu ve ekibine teşekkürü borç biliriz.

DİSK üyesi sendikalarla tanışma, görüşme ve sendikamızı tanıtma çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

 

YAŞASIN SINIF DAYANIŞMASI

TÜM EMEKLİLER SENDİKASI / TÜM EMEKLİ-SEN

paylaş