Cargill işçileri direnişi 1. yılında

15 Nis 2019

Tekgıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan 14 Cargill işçilerinin direnişi 1. yılını dolduruyor. Direnişin 1. yılında işçiler ABD'li şirketin kapısına dayanıyor.

Tekgıda-İş'ten yapılan çağrı şöyle:

"Dünyaya hukuksuzlukları ve işçi haklarına karşı sergilediği saygısız tavırlarıyla nam salmış Cargill, aynı tavırları ülkemizde de sergilemeye kalkmış ancak, 14 işçinin kararlı direnişiyle karşılaşmıştır. İşten atılan sendikamız üyesi Cargill işçilerinin uluslararası sınıf dayanışmasının da desteğini alan direnişleri, 1. yılında Cargill Türkiye Merkez Ofisinin önüne taşınacaktır. ABD'li Cargill Şirketinin ülkemiz yasalarını tanımayan, işçisinin örgütlenme hakkına ve emeğine saygı göstermeyen hukuksuz tutumunu protesto etmek ve sesimizi daha fazla duyurmak için uluslararası desteğe- Türkiye'den de ses vermek için 17 Nisan günü İstanbul'a geliyorlar. Cargill işçisi kazanırsa işçi sınıfı kazanacaktır! Haklı mücadelemizi, hakkımızı alıncaya kadar sürdüreceğiz.

Değerli basınımızı ve tüm emek dostlarını bu mücadelemizde ve 1. yıl basın açıklamamızda yanımızda görmek istiyoruz. Birlikteysek güçlüyüz!"

 

Tarih:17 Nisan 2019 Çarşamba

Saat: 14.00

Yer: Cargill Türkiye Merkez Ofisi Paladium Tower Ataşehir/İstanbul

(Cargill işçileri 17 Nisan sabahı Paladium Tower önünde olacaktır.)

 

 

paylaş