Emekçi yurttaş; AKP’ye oy verme ders ver, hesap sor!

29 Mar 2019

17 yıldan beri Türkiye’yi tek başına yöneten AKP iktidarının, sanayi ve tarımsal üretime dayalı ekonomik politikalar yerine, betona ve inşaata dayalı rant politikaları sonucunda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ülkemiz ağır ekonomik, sosyal ve siyasal bunalımlara sürükleniyor.

“Başkanlık Sistemi Türkiye’yi şahlandıracak” diyerek 600 Milletvekiline maaş ödeyen TBMM’yi işlevsiz hale getiren AKP iktidarı, ülkeyi ve emekçi halkı gırtlağına kadar borca sokarak emeği ve alın teri ile geçinen emekçi halkı yoksulluğa ve sefalete sürüklüyor. İstanbul ve Ankara’daki seçimi kaybetme ihtimaline karşı seçim yatırımı olarak “Tanzim Satış Çadırları” kuruyor.

Yandaş müteahhitleri, medya patronlarını ve yandaş işadamlarını servet sahibi yaparken, ülkeyi ve halkı gırtlağına kadar borca sokan, sanayi üretimini, tarımı ve hayvancılığı iflasın eşiğine getiren AKP iktidarı bu defa seçimi kaybetmekten ciddi şekilde korkuyor. Korktuğu için yalana, baskıya ve tehdide başvuruyor. Yetmiyor, oy için adeta yalvarıyor!

Yazının devamı için tıklayınız

paylaş