Ankara’da polis saldırısı!

Yazıcı-dostu sürüma-posta gönderPDF sürümü
14 Haz 2017

Ankara Yüksel Caddesi’nde KHK ile işten atılan akademisyen Nuriye ve Semih için haftalardır süren direnişe polis dün akşam tekrardan (13 Haziran 2017) saldırdı.

Hayata geri dönüş operasyonu ile tek kolunu kaybeden, işini geri isteyen Veli Salçık'ın 18.00 civarında alana girmesinin ardından çevik kuvvet ekipleri müdahaleye başladı. Veli Salçık'ın annesi Kezban ananın "Nuriye ile Semih'in savcısı nerede?" sorusu üzerine polis Kezban ananın gözlerine ciddi şekilde gaz sıktı, fenalaşan anne için ambulans çağırıldı.

Aynı sırada birçok yaşlı insana polis tarafından şiddet uygulandı. Video çeken bir erkek ve bir kadını polis darp edip telefonlarını aldı. Bir süre telefona el konulduktan sonra halkın tepkisiyle videoları silip geri verdiler. Yüksel caddesinde her gün devam etmekte olan direnişin amacı Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın serbest bırakılıp, haksız KHK’larla işinden atılan insanların işlerine iade edilmesi ve günlerdir gözaltında tuttukları İnsan Hakları Anıtı’nın serbest bırakılması.