Laiklik karşıtları emekten yana olabilir mi?

Yazıcı-dostu sürüma-posta gönderPDF sürümü
13 Haz 2017

Yıllardır kıdem tazminatı ile ilgili çeşitli projeler ortaya atılıyor. Genelde iktidar partisi tarafından ortaya atılan bu projelerin en büyük özelliği ise uygulanmak istenen değişikliklerin emekçilerin zararına olması.

16 Nisan'da yapılan referandumun hileli olarak kazanılmasının hemen ardından kıdem tazminatının fona aktarılması çalışmalarına hız veren AKP hükümetine bir destek de Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den geldi.

Beyaz TV'de katıldığı bir programda, “İşten çıkarılınca kıdem tazminatı almak caiz midir?” şeklinde soru sorulması üzerine Cübbeli Ahmet; “Caiz değil. Çünkü, kıdem tazminatı hakkı değil, maaşını almış. Kendi çıksa alamıyor, adam çıkarırsa alıyor. Hakkı olsa kendi çıksa da alması lazım. Demek ki hakkı değil” diye cevap verdi.

Emekçinin yılda bir maaşa denk gelen kıdem hakkına yorum yapan Cübbeli, bir taraftan AKP'nin uygulamak istediği fon düzenlemesine destek çıkarken bir taraftan da patronların kârlarına kâr katması için insanların kafasını bulandırıyor.