Bu çağrı sana, kulak ver dostum!

08 Mar 2012

TÜM-İGD'li işçi, köylü, öğrenci gençlerin hazırladığı “Bu davet sana” broşürü çıktı! TÜM-İGD'li gençler hazırladıkları broşürü ücretsiz olarak dağıtarak var olan düzenin değişmesini isteyen, yeni, eşitlikçi, insanca bir yaşam ve düzen isteyen tüm gençlere birlikte mücadeleyi yükseltme çağrısı yapıyor.
"Yolumuz işçi sınıfının yoludur" sloganını bayraklaştırıp "Gençlik devrim istiyor!" diyerek alanları dolduran TÜM-İGD'li gençler broşürün girişinde "Gözümüzü çeviriyoruz savaşlar, ölen çocuklar, ağlayan insanlar... Gün doğumundan gün batımına kadar çalışan işçiler, işsizlik yüzünden yoksullukla boğuşan binler... Samsun'da daha yeni açlıktan ölüme mahkûm olan 2,5 aylık Kübra bebek... YGS'deki şifreler yüzünden intihar eden genç arkadaşlar... Bir yanda yanı başımızda devlet politikası hâline gelmiş kirli savaş ve her iki taraftan da ölen emekçi çocukları..." diyerek ülkemizin içinde bulunduğu durumu özetliyor.
"Peki, insanların eşit, özgür olması gerektiğini savunurken mesela, tek başımıza isek neyi, ne kadar değiştirebiliriz ki? ... Savunduğumuz düşüncenin, gerçeğe dönüşmesini sağlayacak tek yol örgütlenmek, bir arada olmaktır. Düşün, bir kibriti herkes kırabilir, ama yüz kibriti kim kırabilir? İşte biz bu sebeple "her koyun kendi bacağından asılır" diye nasihat eden hocalara, patronlara inat bıkmadan usanmadan "KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA, YA HEP BERABER, YA HİÇBİRİMİZ!" diyerek örgütlü mücadelenin başarabileceklerini vurgulayan TÜM-İGD'li gençler politikalarını, çalışmalarını açıkladıkları broşürü şu sözlerle noktalıyor:
Gençler olarak sorunlarımız çok büyük, ama umutsuz değiliz. Genciz, kendi sorunlarımızı birlikte çözecek gücümüz, umudumuz ve enerjimiz var. Ama unutma, sen yoksan bir eksiğiz.
Eğer "sen de varsan" bu mücadelede, artık bir adım daha yakınız demektir ekmek, gül ve hürriyet günlerine.
Sonra çocuklarınki
Gençlerinki
Tekel işçilerininki
Sonra, ellerin elleri...
Ne kadar çok elimiz oldu, baksana,
Tutuşa tutuşa
Bir orman yangını gibi

Can Yücel

paylaş