Meslek örgütleri ve KESK'ten polis terörüne karşı basın açıklaması

31 Mar 2012

Ankara'da KESK'lilere yönelik polis müdahalesi İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu ve KESK'in Taksim'de örgütlediği bir yürüyüşle protesto edildi.

KESK'in 28-29 Mart Grevi'nin 2. gününde Ankara'da TBMM'ye yürümek isteyen kamu emekçilerine biber gazları, tazyikli su, copla müdahale eden polisin bu tavrını protesto eden kurumlar saat 18.0'da Taksim Tünel'de bir araya geldi. Buradan Taksim Tramvay Durağı'na doğru yürüyen kitle sık sık “Faşizme karşı omuz omuza”, “Her yer Kızılay, her yer direniş” sloganlarını attı.

Taksim Tramvay Durağı'na ulaşıldığında burada İstanbul Tabib Odası ve Kamu Emekçileri Sendikaları Federasyonu adına birer konuşma gerçekleştirildi. Konuşmaların ardından meslek odaları ve KESK adına İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal basın açıklamasını okudu.

Okunan basın açıklamasında 4+4+4 eğitim sisteminin siyasete, kaosa dayalı, parçalı eğitimin savunusu olduğu belirtilerek bu sisteme görüşü farketmeksizin tüm öğrencilerin, velilerin karşı durması gerektiği belirtildi. “Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz” sözüyle sona eren açıklamada Ankara'daki polis terörü lanetlendi.

 

paylaş