Eskişehir'de madende göçük: 4 işçi öldü

03 Nis 2012

İş cinayetleri sürüyor. Eskişehir'de maden ocağında meydana gelen göçük de 4 işçi yaşamını yitirdi. AKP ölü işçiler cumhuriyeti yaratmakta ısrarcı.

Dün akşam 19.00 sıralarında Eskişehir Mihalıççık ilçesine bağlı Koyunağılı köyünde, özel bir şirkete bağlı olan kömür madeninde göçük meydana geldi. Göçük esnasında tonlarca ağırlığında toprak ve kömür yığını altında kalan 4 işçi yaşamını yitirdi.

İlçe kaymakamı; yerin 280 metre derinliğindeki kömür madeninde meydana gelen göçükte yaşamını yitiren işçilerin isimlerinin Ramazan Karacan (48), İsa Mırık (38), Hamza Aktürk (45) ve Hüseyin Kök (44) olduğunu açıkladı. İşçilerin cesetleri Ankara Beypazarı Hastanesi morguna kaldırıldı. Ayrıca olayda şu an yaralı olmadığı ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildiriliyor. Uzmanlar kazanın sebebi olarak eski teknoloji ve yöntemleri işaret ediyor.

AKP ölü işçiler cumhuriyeti yaratmakta ısrarlı Başta madencilik, gemi üretimi ve enerji olmak üzere çeşitli iş kollarında iş cinayetleri artarak sürüyor. Hükümet işçilerin ölmesini önlemek için tedbir alacağına iş güvenliğini daha da kötü hale getirecek düzenlemelerle uğraşıyor. İş Güvenliği Yasa Tasarısı'nda eskisinden daha geri düzenlemeler var.    

paylaş